top of page

Oferta wyjazdu do Izraela dla osób wierzących lub Boga poszukujących. Wyjazd organizuje STOŁECZNY INSTYTUT BIBLIJNY (SIB).

Daty ośmiodniowego wyjazdu: Planujemy wyjazd jesienią w roku 2025.

 

Koszt wyjazdu ok. 2800 zł + 1540 USD.


Program pielgrzymki

Wtorek: przylot z Okęcia WAW na lotnisko Ben Gurion TLV, powitanie Jerozolimy z Góry Oliwnej; zakwaterowanie w hotelu w Jerozolimie na starówce, spacer po Jerozolimie - Ściana Zachodnia (powitanie miasta) - starówka żydowska - Bazylika Grobu; kolacja. 

Środa: Betlejem (miasto narodzenia Jezusa), Jerycho (stanowisko archeologiczne), Góra Kuszenia, Qasr el Yahud (miejsce działalności Jana Chrzciciela nad Jordanem), Morze Martwe (Kalia – kąpiel i plażowanie), Pustynia Judzka.

Czwartek: Galilea – Nazaret (miasto poczęcia, dzieciństwa i młodości Jezusa) – Ginosar (muzeum – łódź rybaków z I wieku n.e., rejs po Jeziorze Galilejskim), Kafarnaum (miasto działalności Jezusa), Magdala (park archeologiczny z synagogą z I wieku n.e. w miejscowości, którą jak wszystko wskazuje, odwiedzał Jezus).

Piątek: Jerozolima -  droga krzyżowa według historyków i archeologów

Twierdza Dawida - Kishle (w I wieku n.e. Pałac Heroda – Pretorium - miejsce wydania wyroku przez Piłata),  Muristan (miejsce za murami Jerozolimy z I wieku n.e.), Bazylika Grobu (miejsce śmierci i zmartwychwstania Jezusa), Muzeum prawosławne na Muristanie, powitanie szabatu pod Murem Zachodnim (Ścianą Płaczu). 

 

Sobota: Jerozolima - Grób w ogrodzie (symboliczne miejsce zmartwychwstania), Bethesda, tradycyjna trasa drogi krzyżowej - ruiny  Twierdzy Antonia - Bazylika Grobu;  spacer murami (część południowa), pożegnanie szabatu pod Murem Zachodnim.

Niedziela: Jerozolima - wzgórze świątynne, miasto Dawida (najstarsza część Jerozolimy), źródło Gichon, sadzawka Siloe, centrum Davidsona (wokół dawnej Świątyni Izraela), wieczernik Zesłania Ducha Św., cenotaf (symboliczny grób) Dawida; żydowska starówka, rzymskie Cardo (ulica z czasów Hadriana), Bazylika Grobu.

Poniedziałek: Góra Oliwna (Dominus Flevit);  Kościół Piotra in Gallicantu; Whol Muzeum, Yad Vashem, Muzeum Izraela (zbiory archeologiczne + Sanktuarium Zwojów), Bazar Mahane Yehuda w Jerozolimie, pożegnanie z Jerozolimą.  

Wtorek: śniadanie i powrót do Polski z lotniska TLV na lotnisko WAW;

Cena od osoby:  2800 zł + 1540 USD - obejmuje wszystkie świadczenia: lot samolotem rejsowym linii LOT; noclegi w klimatyzowanym hotelu w Jerozolimie; śniadania (+kawa, herbata) i obiadokolacje (+woda); autokar z klimatyzacją na wszystkie przejazdy poza Jerozolimą oraz jeden dzień w Jerozolimie (pozostałe miejsca są w odległości krótkiego spaceru – starówka z północy na południe ma ok. 1,3 km, a ze wschodu na zachód ok. 1,6 km), wszystkie bilety wstępu do muzeów, bilety na rejs oraz na plażę, opiekę przewodnika, wykłady z historii Izraela, napiwki dla lokalnej obsługi, słuchawkowy system nagłośnienia przewodnika, ubezpieczenie Kosztów Leczenia (KL) i Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW). Wyjazd organizujemy za pośrednictwem spełniającego wszystkie wymogi prawa licencjonowanego biura podróży, które ma doświadczenie w wyprawach do Izraela oraz wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców wraz ze stosownym zabezpieczeniem finansowym (obowiązkowe ubezpieczenie dla organizatorów turystyki). 


Charakter wyjazdu: 1. Wyjazd studyjny - z Biblią w ręku, koncentracja na miejscach (poświadczonych przez historyków i archeologów) ziemskiej działalności Jezusa z Nazaretu. 2. Spojrzenie na tożsamość Izraela: Jerycho, Miasto Dawida, wzgórze świątynne, Muzeum Izraela,  Yad Vashem. 3. Wypoczynek - kąpiel w morzu Martwym, rejs po Jeziorze Galilejskim. Wyjazd jest otwarty dla wszystkich osób wierzących z różnych chrześcijańskich kościołów, ale pierwszeństwo udziału w grupie mają zagwarantowane aktualni słuchacze i absolwenci SIB.


Przewodnicy: Paweł Biedziak (teolog, dziennikarz, dyrektor SIB); prof. dr hab. Wojciech Gajewski (historyk, teolog, wykładowca UG oraz m.in. w SIB).

Kontakt: Paweł Biedziak tel. 790222061 email: sibsienna@gmail.com

Co trzeba zabrać: Biblię, paszport ważny co najmniej pół roku od daty przekroczenia granicy z Izraelem, wygodne buty, okulary przeciwsłoneczne, przewiewne ubrania (mężczyźni długie spodnie, kobiety suknie lub spódnice zakrywające kolana, kobiety i mężczyźni - koszule lub bluzki zakrywające ramiona, (kobiety w niektórych miejscach będą musiały nakryć głowy chustą), wszyscy - nakrycie głowy zabezpieczające przed słońcem, strój kąpielowy + okularki pływackie, klapki plażowe i buty do pływania, kremy z filtrem +50, wygodny mały plecak, mapę Jerozolimy (np. offline w Google maps w smartfonie, albo papierową - laminowaną), drobne przekąski np. batony musli i/lub musy (np. przeciery - "owsianki") w małych tubkach, elektrolity do rozpuszczenia w wodzie, leki stale przyjmowane. 

Płatności za wyjazd: Wpłaty (przelewy złotówkowe i dolarowe) za wyjazd należy dokonać tylko po otrzymaniu maila z SIB w sprawie zbliżającego się terminu płatności na podane w mailu konta. 

Zapisy: Zgłoszenia (imię, nazwisko, email, numer telefonu i zgoda na przetwarzanie danych) przesyłamy na adres: sibsienna@gmail.com

Witamy wszystkich czytelników.  Nie chcąc nikogo irytować wyskakującymi okienkami, informujemy, że wszystkie informacje na temat wykorzystywania danych osobowych można znaleźć w zakładce kontakt, gdzie omówiona jest dokładnie polityka prywatności, w tym wykorzystywanie plików cookies. 

bottom of page