Tora - okladka. reklamajpeg.jpeg

Tora Rozmowa o pierwszych pięciu księgach Biblii

Książka przygotowana przez SIB, wydana przez wydawnictwo Vocatio, z myślą o wszystkich osobach, które chcą poznać Biblię lub pogłębić swoją znajomość biblijnych tekstów, zwłaszcza z jej pierwszych jakże ciekawych, ale i kontrowersyjnych ksiąg. Z wybitnym biblistą prof. dr hab. Marcinem Majewskim o tekstach Tory rozmawia Paweł Biedziak. Obaj autorzy są związani z SIB.

Promocyjny fragment książki 

 

Książka do nabycia u wydawcy Vocatio oraz w księgarniach internetowych np.:

Bonito

Tania książka

Znak

Empik

 

Biblia-EIB-SNPD-srednia-braz-—-Logo.jpeg

Biblia przekład dosłowny 

 

Przekład dosłowny ksiąg biblijnych został dokonany przez dr Piotra Zarembę.  Autor przekładu jest wybitnym znawcą języków biblijnych, teologiem i egzegetom, wykładowcą wielu uczelni, w tym także SIB.

Tłumaczenie dosłowne dr Zaremby SIB poleca swoim studentom do pracy nad tekstami biblijnymi. 

Biblię można nabyć np. w księgarni internetowej wydawnictwa EIB.

Zrzut ekranu 2022-06-8 o 12.12.51.png

Nowy Testament

 

Znakomite tłumaczenie Nowego Testamentu we współczesnym języku polskim. Jedną z cech wyróżniającą to wydanie Nowego Testamentu spośród innych jest oznaczenie kolorem czerwonym wypowiedzi Jezusa, a kolorem niebieskim tekstów słabo udokumentowanych lub niewystępujących w głównych manuskryptach. Nowy Testament NPD został wyposażony w aparat studyjny wspierający każdego czytelnika w samodzielnym poznawaniu przesłania Bożego Słowa. Do nabycia w wydawnictwie Vocatio.

Zrzut ekranu 2022-06-8 o 12.28.57.png

Biblia - Edycja św. Pawła

 

Jedno z najlepszych polskich tłumaczeń Biblii, zaopatrzone w przystępnie zredagowane przypisy filologiczne, historyczne i etnograficzne. Stołeczny Instytut Biblijny poleca swoim studentom Biblię w Edycji św. Pawła do pracy nad tekstami Starego i Nowego Testamentu. Do nabycia m.in. w wydawnictwie Edycji św. Pawła.