

Tora. Rozmowa o pierwszych pięciu księgach Biblii
Książka przygotowana przez SIB, wydana przez wydawnictwo Vocatio, z myślą o wszystkich osobach, które chcą poznać Biblię lub pogłębić swoją znajomość biblijnych tekstów, zwłaszcza z jej pierwszych jakże ciekawych, ale i kontrowersyjnych ksiąg. Z wybitnym biblistą prof. dr. hab. Marcinem Majewskim o tekstach Tory rozmawia Paweł Biedziak. Obaj autorzy są związani z SIB.
Książka do nabycia u wydawcy Vocatio oraz w księgarniach internetowych np.:

Biblia przekład dosłowny
Przekład dosłowny ksiąg biblijnych został dokonany przez dr Piotra Zarembę. Autor przekładu jest wybitnym znawcą języków biblijnych, teologiem i egzegetom, wykładowcą wielu uczelni, w tym także SIB.
Tłumaczenie dosłowne dr Zaremby SIB poleca swoim studentom do pracy nad tekstami biblijnymi.
Biblię można nabyć np. w księgarni internetowej wydawnictwa EIB
albo w Bogulandii.pl



Seria słowników Stronga
Pomocne w studiowaniu Biblii słowniki hebrajsko-polski, grecko-polski oraz odwrotny indeks z listą
polskich haseł odsyłających do obu słowników. Wydawnictwo Vocatio.

Biblia - Edycja św. Pawła
Jedno z najlepszych polskich tłumaczeń Biblii, zaopatrzone w przystępnie zredagowane przypisy filologiczne, historyczne i etnograficzne. Stołeczny Instytut Biblijny poleca swoim studentom Biblię w Edycji św. Pawła do pracy nad tekstami Starego i Nowego Testamentu. Do nabycia m.in. w wydawnictwie Edycji św. Pawła albo w Bogulandia.pl

Stworzenie i początek wszechświata
Prof. dr hab. Michał Heller oraz Tadeusz Pabjan w kapitalny sposób opowiadają o tym, jak się ma się biblijny opis stworzenia do ustaleń nauki (wcale nie musi być sprzeczny). Książkę można kupić np. w Bonito.


Biblia w przekładzie interlinearnym
Pod tekstem hebrajskim lub greckim zamieszczono transliteracje oraz polskie tłumaczenie. Słowa opatrzono indeksem rdzeni, kodami Stronga i Popowskiego. Wydawnictwo Vocatio wydało w przekładzie interlinearnym: Torę (Pięcioskąg), Proroków, Pisma oraz Nowy Testament.

Rozdział Kościoła i państwa
Prof. dr hab. Tadeusz Zieliński w przejrzysty sposób kreśli ideę rozdziału kościoła i państwa.
Zasada rozdziału, zawarta w konstytucjach wielu krajów, jest fundamentem demokratycznego ładu. Jej realizacja dobrze służy państwu, kościołom, a przede wszystkim obywatelom.